Kas talvel on hobused kogu aeg tallis ja siis midagi ei tehta?

Sellist küsimust esitavad inimesed päris tihti. Tegelikult käib ka talveperioodil tallis igapäevane töö ja allpool saad sellest lähemalt teada!

Eks igal aastal ole talv omamoodi aga 2023/24 talve märksõnadeks on lumi, lumi ja lumi.

Hobused käivad õues iga ilmaga, sest nende jaoks on oluline värske õhk, liikumine ja sõbrad. Hobune ei karda külma. Tallis on plusskraadid, et vesi ei jäätuks ja oleks peale trenni soe koht kus hobune saab rahulikult ära kuivada. 

Hobustega tehakse ka talvel trenni. Muidugi kui külm on juba väga karm, siis ei tehta rasket trenni, pigem käiakse jalutamas, tehakse maatöö harjutusi. See on ka hea aeg kui võtame ette oma noorhobused. Õpetame neile kuidas tallis vahekäigus seista, kapju anda ja muud sellist. 

Meil on vedanud sellega, et meil on olemas maneež. Saab talvel tuule eest ära ja pinnas ka kogu aeg sõidetav. Aga maneež on meile siiski uus mugavus, mida oleme viimased viis aastat nautinud. Enne seda tuli ka talvel sõita õues ja kui väga paks lumi oli, siis tegime trenniplatsile sisse sõidurajad.

Kui pinnas on hea ja külm tuul just ülikarm ei ole, siis on talvel väga mõnus metsas sõita. Loodus on täitsa omamoodi ja hobused naudivad lumes sumpamist.